Landscape with Animals

המשחק הפנימי

אני כותב כל יום במשך השנתיים האחרונות. אם אתה מחפש מישהו שיאתגר את החשיבה שלך - אתה במקום הנכון.

קידום בעבודה | איך להתקדם בתוך ארגון ענק?

קידום בעבודה יאפשר לכם לקבל תפקיד חשוב יותר ולהרוויח משכורת יותר גבוהה.

כדי להתקדם ביעילות בשרשרת הניהולית יהיה עליכם להציג ביצועים גבוהים ולמשוך את תשומת הלב של הממונים עליכם. מעבר לדברים הבסיסיים יש עוד כמה אמצעים שיוכלו להפוך אתכם למועמדים ראשיים לתפקידים בכירים יותר.

לכל חברה יש דרישות שונות כשזה מגיע לאפשרויות קידום, יחד עם זאת יש מספר דברים בסיסיים שאם תעשו אותם יגדילו את הסיכויים שלכם בצורה משמעותית:

תיהיו טובים במה שאתם עושים: זה אולי נשמע מובן מאליו, אבל אם אתם לא מבצעים את העבודה שלכם בצורה הטובה ביותר, הסיכויים שלכם להתקדם בחברה שואף ל - 0. הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לשלוט ולנהל את עצמכם בצורה הטובה ביותר. אתם נמצאים כבר בנקודה שאתם טובים במה שאתם עושים? מעולה. כדי להתקדם עליכם להראות שיש להם הרבה יותר מה לתרום לחברה.

הגדילו את הערך שאתם נותנים לחברה: כל מעסיק רוצה עובדים שמעלים את הערך של החברה. אם אתם רוצים להתקדם במקום העבודה, עליכם לחשוב מה החברה שלכם צריכה ממכם. אתם יכולים לעשות זאת על ידי זה שתרחיבו את מעגל ההשפעה שלכם ותחשפו לפעילויות נוספות בחברה שיאפשרו לכם להרחיב את הידע ולצבור כישורים נוספים. דבר נוסף שאתם יכולים לעשות הוא להתייעץ עם המנהל הישיר שלכם על איך מה אתם יכולים ללמוד ממחלקות שונות.

פתחו מערכות יחסים עם אנשים בארגון: הקידום שלכם לא תלוי רק במנהל הישיר שלכם. ברוב הארגונים, המנהלים שלכם יקבלו חוות דעת נוספת מאנשים אחרים. אין דרך מהירה יותר לפגוע בקידום שלכם מאשר ליצור לעצמכם אוייבים בארגון. כדי להתקדם בחברה אתם צריכים שאנשים יהיו בצד שלכם ושברגע הנכון הם ימליצו עליכם לתפקיד הבא שלכם. אז איך תוכלו לפתח מערכות יחסים איכותיות? האמת שזה די פשוט. התייחסו לאנשים בכבוד, אמרו שלום לאנשים כשאתם נכנסים לחדרים שונים.

בקשו פידבק מהמנהל הישיר שלכם: אם אתם רוצים לדעת מה נדרש ממכם כדי לקבל קידום, פשוט קבעו פגישה עם המנהל הישיר שלכם או הבעלים (תלוי בגודל החברה). כדי למקסם את הפגישה עליכם להיות ברורים לגבי הכוונות שלכם, לכן הציגו את הרצון שלכם להתקדם בצורה ברורה. תכינו רשימה של מגוון תחומי האחריות שיש לכם, ההישגים (שלכם ושל הצוות שלכם) והמיומנויות שרכשתם בתקופת זמן העבודה שלכם בחברה. הראו איך העבודה שלכם הועילה לפעילות החברה, רצוי להציג דוגמאות ספציפיות. לאחר שאתם מציגים את הנקודות תשאלו שאלות: ״האם אפשרויות הקידום פתוחות בפניי״, ו״איך אוכל להתקדם לתפקיד ניהולי בכיר יותר״? ככל שתהיו ספציפים יותר ככה התשובה שתקבלו תהיה ברורה יותר.

שמרו על גישה חיובית במקום העבודה: חשבו על הדרך שאתם גורמים לאנשים להרגיש במקום העבודה שלכם, האם אתם מייצרים אנרגיה חיובית? שלילית? או שנורא קשה להבחין בכם? ב10 השנים האחרונות עבדתי וניהלתי עשרות אנשים מוכשרים בטירוף, ובמשך הזמן שמתי לב שאנשים בעלי גישה חיובית הצליחו להתקדם בצורה ברורה על פני אחרים בשרשרת הניהולית. אחד הדברים הכי בולטים היה שהם הצליחו לייצר סביבת עבודה מהנה ומפרגנת, שהגדילה את התפקוד במשרד ובסופו של דבר את הביצועים שלהם ושל המחלקות שלהם. אז נכון שלעיתים הגישה של הבנאדם לא משפיעה על איכות העבודה שלו, אבל בכל מה שקשור לקידום ולתפקידים ניהוליים יש לנושא חשיבות רבה.

שפרו את כישורי הניהול והמנהיגות שלכם: אם תשימו 2 מנהלים עם אותה רמת ידע וניסיון אחד ליד השני, זה שתיהיה לו יכולת ניהול עובדים טובה יותר יקודם לתפקיד ניהולי בכיר הרבה יותר מהר מיזה שאין לו. ארגונים מחפשים היום לקדם או לגייס אנשים עם הרבה יותר מרק כישורים מקצועיים וניסיון.

רוצים לקרוא יותר על איך לשפר את כישורי הניהול והמנהיגות שלכם? עברו למאמר המלא בלחיצה כאן

נ.ב

 

מעוניינים לדעת לפני כולם על תוכניות האימון הבאות שלי?

רוצים לשמוע ממני מידי שבוע ולקבל תכנים שיתאגרו את החשיבה שלכם על בסיס קבוע?

אני מזמין אתכם להצטרף לרשימת הדיוור השבועית שלי ואל דאגה,

אני לא מציף ולא מעיק. וגם אפשר להתנתק על ידי הקלקה מהירה.

שי, אני רוצה להצטרף לרשימת הדיוור

אני עוזר ליזמים, בעלי עסקים ומנהלים בכירים
להנות ולהתרגש ממה שהם עושים,
לעבוד פחות שעות, להספיק יותר ולבלות יותר זמן עם המשפחה.

אם זה נשמע כמוך, בוא נדבר ונבדוק אם מתאים שנעבוד ביחד.