Landscape with Animals

המשחק הפנימי

אני כותב כל יום במשך השנתיים האחרונות. אם אתה מחפש מישהו שיאתגר את החשיבה שלך - אתה במקום הנכון.

כך תבקשו העלאת שכר בעבודה

בעולם אידיאלי הבוס אמור להבחין בהישגים שלכם ולהעניק לכם העלאה מיוזמתו, אבל בעולם האמיתי מקרים כאלה בקושי קורים. אם אתם רוצים העלאה או קידום, אתם צריכים לבקש זאת. בנוסף כדי לקבל העלאה בשכר אתם צריכים ״להוכיח״ שאתם ראויים.

במאמר הבא אעלה מס׳ טיפים שיעזרו לכם להכין את עצמכם בצורה הטובה ביותר:


הכינו רשימה של ההישגים והערך המוסף שלכם: ברוב המקרים לעשות עבודה טובה ולעבוד הרבה שעות לא מצדיקים העלאה בשכר. עליכם להראות לממונים שלכם דרכים שבהם הוספתם ערך לצוות ולארגון כולו. כשזה מגיע להעלאה - מספרים וסיפורי הצלחה משכנעים. כדי לקבל העלאה בשכר אתם צריכים להיות מסוגלים להוכיח שלקחתם על עצמכם מעבר לתפקיד שלכם, ולספק פרטים ספציפיים על ההישגים שלכם. רשמו דוגמאות לפרויקטים שסיימתם וחשבו כיצד הם השפיעו לטובה על החברה / ארגון: האם חלה עלייה בהכנסות? האם מנעתם מלקוח גדול לעזוב? האם קיבלתם משוב חיובי מקולגות או ממנהלים אחרים לגבי העבודה שלכם?השאלות האלו לא רק יעזרו לכם לחזק את התרומה שלכם אלא גם יראו את הפוטנציאל העתידי שלכם.

התמקדו בלמה מגיע לכם לקבל העלאה (ולא בלמה אתם צריכים העלאה): לעתים קרובות מידי אנשים מבקשים העלאה בגלל ההוצאות בחיים האישיים שלהם, אבל מעסיקים נותנים העלאה על סמך ביצועים. כדי לשכנע את הבוס שלכם שמגיע לכם העלאה, אתם קודם כל צריכים להאמין שהיא מגיעה לכם. אז כשאתם מגיעים לשיחה, אל תביאו סיבות אישיות כמו ששכר הדירה שלכם עולה או על כך שנולד לכם ילד נוסף. היצמדו לרשימת ההישגים והביצועים ועל ההשפעה שלכם במקום העבודה.

תרגלו את השיחה וצפו את השאלות: אני לא יודע למה אבל הטיפ הזה נשמע להרבה אנשים מוזר ולא טבעי, אבל שיחות מהסוג הזה עוברות הרבה יותר טוב אם מתאמנים אליהם מראש וצופים את השאלות שהבוס יעלה בזמן השיחה. לאחר שתתאמנו, לא רק שהשיחה עצמה תהיה קלה יותר, אלא גם הביטחון העצמי שלכם יעלה בגלל שאתם יודעים איך לענות לשאלות שהבוס עלול לשאול אתכם. האידיאל שתתרגלו את השיחה עם מישהו שנמצא כבר בתפקיד ניהולי מספר שנים ושהיה בסיטואציה שבה הוא קידם עובדים.

בצעו מחקר בנוגע לגובה העלאה: אם תבקשו מהבוס שלכם העלאה גבוהה מידי, הוא יחשוב שאתם לא מציאותיים או במילים אחרות ״חיים בסרט״. לפני שאתם מנהלים מו״מ על השכר שלהם תערכו מחקר כדי לקבוע את גודל העלאה שלכם. אתם צריכים שיהיה לכם בסיס לבקשה וציפיות מציאותיות. חפשו משרות דומות באיזור הגאוגרפי שלכם, בתעשייה שלכם, ועם דרישות דומות (תארים, כישורים, תחומי אחריות). ביד2 יש טבלת שכר וחישוב שכר ממוצע לפי מקצוע. במחקר שנעשה בבית הספר למנהל עסקים בקולומביה מצאו כי עדיף לתת מספר מדויק במקום מספר עגול מכיוון שהוא גורם לאדם להיראות משכיל. הם מצאו כי אנשים שמסרו מספר מדויק נוטים יותר לקבל העלאה שקרובה לציפיות שלהם. אז במקום להגיד שאתם רוצים תוספת של 2000 ש״ח או 2500 ש״ח, בקשו העלאה של 1850 ש״ח או 2250 ש״ח. דבר נוסף שחשוב שתדעו שעלייה ממוצעת בשכר היא בין אחוז לחמישה אחוזים.

דברו על העתיד שלכם בחברה: כל מנהל מעריך נאמנות, לכן התחילו את השיחה בהסבר על כמה שאתם אוהבים לעבוד עבור הבוס והארגון. לאחר מכן הסבירו מה אתם רוצים לעשות בעתיד, וכיצד אתם מתכננים לתרום לצמיחה של החברה / ארגון. נסו להסביר איך עצם זה שתקבלו יותר אחריות יעזור לחברה לגדול ולהרוויח יותר כסף.

היו מוכנים לקבל לא: תשובה שלילית לא אומרת שהמשא ומתן שלכם הסתיים. במידה ואתם מקבלים תשובה שלילית, תנסו לקבוע עם הבוס שלכם פגישה נוספת בעוד מספר חודשים כדי לבחון את הבקשה שלכם מחדש. הגדירו ביחד עם הבוס יעדים ברורים שעליכם להשיג כדי להצדיק את העלאה. ברגע שתעשו זאת הבוס שלכם יבין שאתם רציניים בנוגע למקום שלכם בחברה / ארגון.

לסיכום:

  1. הכינו רשימה של ההישגים והערך המוסף שלכם

  2. התמקדו בלמה מגיע לכם לקבל העלאה (ולא בלמה אתם צריכים העלאה)

  3. תרגלו את השיחה ותצפו את השאלות

  4. בצעו מחקר בנוגע לגובה העלאה

  5. דברו על העתיד שלכם בחברה

  6. היו מוכנים לקבל לא

נ.ב

 

מעוניינים לדעת לפני כולם על תוכניות האימון הבאות שלי?

רוצים לשמוע ממני מידי שבוע ולקבל תכנים שיתאגרו את החשיבה שלכם על בסיס קבוע?

אני מזמין אתכם להצטרף לרשימת הדיוור השבועית שלי ואל דאגה,

אני לא מציף ולא מעיק. וגם אפשר להתנתק על ידי הקלקה מהירה.

שי, אני רוצה להצטרף לרשימת הדיוור

אני עוזר ליזמים, בעלי עסקים ומנהלים בכירים
להנות ולהתרגש ממה שהם עושים,
לעבוד פחות שעות, להספיק יותר ולבלות יותר זמן עם המשפחה.

אם זה נשמע כמוך, בוא נדבר ונבדוק אם מתאים שנעבוד ביחד.